9. Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi

Değerli Meslektaşlarımız,

Sizleri, iki yılda bir düzenlediğimiz Ulusal Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi’nin dokuzuncusuna davet etmekten mutluluk duyuyoruz. Bu yıl kongremiz, Dil ve Konuşma Terapistleri Derneği’nin İstanbul Medipol Üniversitesi ev sahipliğinde ve Ses, Konuşma ve Yutma Bozuklukları Derneği’nin bilimsel desteğiyle, 11-13 Mayıs 2017 tarihleri arasında, İstanbul’da gerçekleşecektir.

Kongremizin bu yılki ana temasını “Dil ve Konuşma Terapisinde Etkileşim ve İşbirliği” odaklı ses ve yutma bozuklukları oluşturacaktır. Bu konularda alanımızın önde gelen uzmanları, yurt dışından çağrılı konuşmacı olarak, kongremizde sunuları ve kursları ile bizleri aydınlatacaktır. Ayrıca bu yıl “Avrupa Birliği Dil ve Konuşma Terapistleri/Logopedleri Daimi Komitesi (Standing Liaison Committee of E.U Speech and Language Therapists and Logopedists-CPLOL)” başkanı bizleri onurlandıracaktır. Ses, Konuşma ve Yutma Bozuklukları Derneği’nin katkılarıyla gerçekleşecek kurslar ve paneller ise etkileşim ve işbirliğine dayalı birlikteliğimizi güçlendirecektir. Dil ve konuşma terapisi alanında hizmet veren değerli araştırmacı ve meslektaşlarımızın sunacağı sözlü ve poster bildiriler de kongre hedeflerimizin gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Kongremizde yer alacak bazı kurslar kongre takvimi içerisinde gerçekleşecektir. Ayrıca, özellikle il dışından gelecek katılımcılara kolaylık olması açısından hemen kongremizin ardından 14-15-16 Mayıs tarihlerinde İstanbul Medipol Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü ev sahipliğinde gerçekleşecek kurslar da düzenlenecektir. Oldukça faydalı olacağını düşündüğümüz bu kurslar ile ilgili bilgilere kongre sayfamızdan da ulaşılabilirsiniz.

Sağlık alanında temellenen İstanbul Medipol Üniversitesinin yeni yerleşkesinde gerçekleşecek olan kongremizin verimli geçeceğini umuyoruz. Tüm meslektaşlarımızı aramızda görmekten mutluluk duyar, kongremize vereceğiniz katkılardan dolayı şimdiden teşekkür ederiz.

Prof. Dr. S. Seyhun TOPBAŞ
Kongre Başkanı

Uzm. DKT. Soner Cerrah
DKTD Başkanı